Warto odpoczywać

Filomag Relax 

Chwila relaksu

Aby obniżyć poziom stresu warto zmienić przyzwyczajenia i zadbać o higienę psychiczną. Chwila relaksu powinna stać się stałym rytuałem dnia. Nie ważne czy będzie to odpoczynek w fotelu przed telewizorem czy bieganie, bądź jazda rowerem (chociaż polecamy tą drugą wersję- aktywny wypoczynek), ważne aby w ciągu dnia znaleźć chwilę wytchnienia. Sprzymierzeńcem w walce ze stresem jest również sen. Podczas snu odpoczywa intensywnie eksploatowany w ciągu dnia mózg oraz pobudzane do ciągłego wysiłku mięśnie.

Techniki relaksacyjne

Każdy z nas powinien w ciągu dnia poświęcić kilka minut na odpoczynek. Ważnym czynnikiem wpływającym na relaks jest oddech. Wystarczy nabrać maksymalnie dużo powietrza nosem, a następnie wypuścić je przez usta, by po kilku powtórzeniach poczuć spokój. Można też naprzemiennie napinać i rozluźniać mięśnie, czyli stosować tzw. technikę Jacobsona. Wówczas trzeba zaciskać na kilka sekund usta, zęby, pięści, powieki, napinać pośladki, wciągać brzuch, czy przyciskać plecy do oparcia fotela.
A gdy stres dopadnie Cię nieoczekiwanie, po prostu się śmiej, bowiem w organizmie uwolnią się wówczas endorfiny – hormony szczęścia, które w pozytywny sposób na Ciebie wpłyną.